Všechno nejlepší! Narozeniny + soutěž

12. srpna 2017 v 15:48 | VioletWhales |  Den D.

Máme 12. srpna, což znamená, že si Terry užívá svůj narozeninový den, Soraya s rodinou pro něj jistě nachystali nádhernou oslavu a oslavenec se těší mnoha přáníčky přicházejícími z mnoha koutů světa, na maily, na sociální sítě… jeden z projevů spirály návratnosti toho, co vysíláte do světa.

Je to už docela dávno, co mladý Terry na ostrově Hydra odhalil hloubku a tajemství světa hudby a začal se sám učit na svou stříbrnou flétnu, příběh vyústil tak, že se ze samouka stal uznávaný profesionál, který skrze svou hudbu šíří velké poselství, pohodu, klid, mír, harmonii, toleranci… Terry není jen oblíbeným hudebníkem, ale pro mnoho lidí i duchovním učitelem… skrze meditační stavy a cestu sebepoznání lze otevřít i taková dveře. Ale při tónů jeho fléten lze prostě jen odpočívat, zastavit se, odprostit se od starostí běžných dní, relaxovat…Terry ale rovněž boří kulturní hranice, snaží se ukázat čisté nepokažené jádro náboženstvích, duchovna, nenásilně a lehce, nechává všechny aby ve zpěvu jeho bansuri nalezli 'to svoje', nezapomíná na důležitost ticha, nabádá k tolerance a v šíření lásky a k laskavým činům, dělá tím vším dohromady svět lepším místem. Byť jen posloucháte 'hezkou hudbu' děláte pro sebe víc než si myslíte, v dnešním uspěchaném světě… hudba sama o sobě dává lidem hodně.


Ale nejen proto, že tento svým ojedinělým způsobem důležitý člověk v tento přišel na svět, oslavujeme. I my máme narozeniny! Ano, komunita 'Fialové velryby' (Violet Whales) existuje již 17 let, což je zhruba věk Terryho nevlastního syna Jayi, kterými s nimi v AU žije :). Nejsme už jen malá parta kamarádů, ale slušné 'hejno', něco o tom 'proč Fialové velryby' si můžete přečíst v !místní pověsti'. Přestáli jsme spolu různé chvíle, veselé i smutné, rozvinuli jsme se a jako správný puberťák občas ještě skáčeme do věcí po hlavě, někdy si počínáme trochu naivně a šijí s nám všichni čerti, ale už jsme se mnohé naučili a mnohem více zvládáme. No, existencí si naše komunita lehce zadá s věkem dospívajícího, ale naše věkové rozpětí členů je nadmíru široké, pohybuje se mezi 5 až 85 lety, Terryho práce je prostě pro všechny. :)

Fialová barva je považována za silně duchovní, spojuje se s hlubšími věcmi, stejně jako voda, Řeka života například, voda a velryby k Terrymu neodmyslitelně patří, byl to právě on, kdo 'rozjel' New Age 'mánii' alb s velrybím zpěvem a přírodou, 'Z hlubin' ho vlastně proslavilo. On vodu miluje, a fascinovaný migrujícími velrybami se rozhodl odstěhovat do Austrálie….

Netvrdím ale, že každá 'fialové velryba' musí být nutně duchovně založená, možná jsou, ale rozhodně ne každá 'praktikuje mystiku', naprosto nezáleží na tomhle nebo na náboženství, nehraje roli ani původ či jazyk, hudba spojuje bez ohledu na to. Vnitřní pocity bývají slovy nepopsatelné a stavy nezařaditelné do různých 'škatulek', hudbu díky lidské odlišnosti vnímáme každý jinak a různorodě na nás působí, pravidla a definice tu vlastně nic neznamenají, prožitek může postrádat hranice, to platí pro jakoukoliv hudbu.

Já tu z radosti zase moc mluvím a k tomu co jsme chtěli taky hlavně povědět jsem se nedostal, ale s tímhle to souvisí, jelikož letošek je pro nás významný také tím, že Terry navštíví mimo Prahy také Svitavy a my tu pro vás máme soutěž o lístky. TADY!

Kay (Kaei), autor projektu svitavského koncertu, foceno 2016. před Kostelem Svateho Martina ve zdi. "Věřím, že všichni si užijeme nezapomenutelné chvíle a proto to dělám..."


Autor projektu je v naší komunitě několik let, 11. rokem dělá dobrovolníka v denním centru pro potřebné, ti u odpočívání po obědě Terryho hudbu poslouchají, dostat se na koncert je pro ně velmi složité a tak Kay napadlo… Terry a Soraya souhlasili, druhý den se s klienty dokonce v centru sejdou. Nádherné!

Připijme si tedy na zdraví, na tyhle krásné věci a oslavenci s přáním zdraví, mnoha dalších alb a pohodové dny, plné lásky, hudby, skládání… minulý rok Terry vlivem melanomu přišel o oko, tak ať nyní už prožívá jen ty nejhezčí okamžiky bez starostí a útrap. Vše nejlepší! A těšíme na další společné roky a děkujeme ti za všechno.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 12. srpna 2017 v 16:11 | Reagovat

Přeji mu Vše nejlepší, hlavně pevné zdraví :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama