Udělat někomu hezčí den

20. července 2017 v 12:51 | VioletWhales |  Den D.

Letos v říjnu má Terry zavítat také do Svitav, jelikož autora projektu osobně znám, rozhodla jsem se přispět na blog rozhovorem a trochu vám jej přiblížit. Kay pracuje jako dobrovolník v tamním denním centru hromadu let, patří mezi ty tiché, skromné osoby, které tvrdí, že vlastně nic obrovského nedělají a přitom ovlivňují mnoho životů, dělají ostatním lepší den a zlepšují jim kvalitu života, to není nic malého.

Rozhovor vychází podle v plánu, i přes některé potíže s projektem, které nečekaně nestali, já pevně věřím, že všechno proběhne dobře a osoby s mentálním postižením a obyvatelé Svitav si užijí nádherné dva dny, díky těmto třem skvělým lidem, díky nápadu Kay, velice si vážím takových lidí, kteří se snaží něco takového udělat.Především ti chci poděkovat za tvůj projekt, je fascinující, že již za zhruba 95 dní budou moci Svitavy, jejich nádherný Bílý kostel zažít něco tak mimořádného jako Terryho koncert a to vzešlo z tvé hlavy, pověz mi, jak se charitní dobrovolník dostane ke spolupořádání koncertu?

Naprosto jednoduše, pokud se nezeptáš odpověď zní vždycky ne, pouze se mi podařilo sebrat odvahu a zeptat se, Střediska Kulturních Služeb jestli budou ochotní mi s tím koncertem pomoci, protože já nejsem bohatý člověk, jako jednotlivec to dohromady nedám, i protože s takovými věcmi nemám žádné zkušenosti, a pak se zeptat Terryho a Sorayi, těm patří největší dík, hlavně za trpělivost s lidmi ze Střediska, se mnou, mou angličtinu, za jejich ochotu, jsou mimořádní.

Rozumím, a proč právě Terry? Proč právě Bílý kostel? A jak do toho zapadá tvá dobrovolnická činnost?Považuji Terryho za svého duchovního učitele, nebo možná by bylo přesnější slovo průvodce, nejen skrze tóny jeho fléten, které mě provázejí duchovní cestou, hodně mě naučil a velice si ho vážím, jeho hudba je pro mě důležitá i jako antidepresivum, podporuje odpočinek a meditaci, pohled do sebe sama… moudrý, osvícený muž, hodně mě naučil… Chodím kolem kostela na svitavském náměstí už 11 let, 3x týdně tam a zpět, miluji taková místa, poskytují klid k rozjímání, mají svou… typickou atmosféru… je mým velkým snem slyšet hrát Terryho právě tady, z nějakého důvodu mám k tomuhle kostelu vztah, netuším proč, nenacházím moc možností do něj vcházet… jen procházím… klienti denního centra při Terryho hudbě odpočívají, líbí se jim, a já doslova vnímám jak na ně má blahodárný vliv, jak jsou spokojení, což mě strašně těší, už proto, že právě proto dělám, to co dělám…. Zlepšit druhým den, možná i trochu život, něco hezkého pro ně udělat… u osob s mentálním postižením hraje roli každá maličkost, velice si umí užít právě takovéto věci, jako jsou tóny, co je hladí po srdci, ale přecijenom jde o CD, jenže nemohou cestovat…. No tak mě napadlo…. No a samozřejmě Terry má moc rád tyhle místa, kostely, chrámy…. Místa se zajímavou akustikou a jedinečnou atmosférou, volba byla tak jasná.

Snažíš se lidem kolem sebe poskytnout báječný, neopakovatelný a nezapomenutelný zážitek, včetně aktérů, společně prožít něco mimořádného, líbí se mi to, klobouk dolů, a jak to momentálně vypadá?

Do konce června směl být spuštěn systém na prodej lístků na webu Střediska, ten starý nevyhovoval, ale nic není, bohužel mi téměř měsíc parťák neodepisuje, uvízli jsme na mrtvém bodě, zájem o koncert je velký, tím že Středisko neplní své sliby, jenž stojí všechno ostatní a nikdo mi není schopen mi říct, co se vlastně děje, koncert je ale všude uvedený a již se propaguje, vypadá to, že všechny strany s ním počítají, a rádiový klid v komunikaci se mi nelíbí, zatím je ale docela čas, nesnáším však, když nemohu dodržet slib, tím více pokud se jedná o slib daný osvícenému člověku, bohužel já jsem v uvozovkách jen autor projektu, tohle neovlivním. Měli jste již mít odkaz na lístky, není. Je to jedno velké cvičení v trpělivosti, snad nic víc, věřím v dobrý konec a konečně, vždyť je vážně ještě docela čas. A třeba za tím mlčením je pilná práce, uvidíme. Jen… trpělivost se nedá zkoušet věčně… jakmile něco budu vědět dám vám vědět (Směje se) to byl zase obrat….

Dobře, takže 23. října, v kostele Navštívení Panny Marie, na náměstí ve Svitavách, zaimprovizujeme, bez odkazu nic moc nevyčteme, ty nám ale můžeš jistě prozradit třeba cenu lístků a co můžeme čekat…

Cena v předprodeji je stanovena na 300 korun, namístě 350, diváci budou mít jedinečnou možnost se zaposlouchat do originální hry na různé druhy fléten a do manter, Terry Oldfield není jen neobyčejným flétnistou, jeho koncert je zážitkem na celý život, kombinace tónů, unikátního stylu hry a akustiky chrámu společně docílí něčeho co si nesmíte nechat ujít.

Nemohu se dočkat dalších informací, věřím, že přijdou brzy a prodleva se vysvětlí, prázdniny máš napínavé, lístky tedy ještě zakoupit nejde, nevíme kdy se to změní, ale co doplnit můžeme, je že namístě bude možné si zakoupit nové album, s příhodným názvem "Temple Moon" - Chrámový měsíc….

Ano, název naprosto koresponduje s celým mým projektem, doslova i přeneseně, proto když církev svolila k užitý toho kostela udělalo mi to nepopsatelnou radost, miluji přebal toho alba, neuvěřitelně se na něj těším a to že ho skladby z něj poprvé uslyším ve svém oblíbeném kostele pro mě hodně znamená. Terryho alba se v ČR sházejí těžko. No, prostě všichni přijďte a užijeme si nezapomenutelný večer.

Jednou jsem tě slyšela říkat, "Tahle hudba mi změnila život"…

Cokoliv co pomáhá otevřít bránu po duchovní cestě mystiky změní život, cokoliv je světlem ve vaší temnotě má velký potenciál vám život změnit, dokonce i si jen sednout a odpočinout si, může vám změnit život, jediný pohled do sebe sama, vám může změnit život… takže ano. Ale to nejdůležitější je, umět se zastavit a zaposlouchat se, hlavně… to zastavit… pořád jen spěchat a někam mířit… někdy to nejdůležitější spatříte až se zastavíte, pro někoho je to, pro jiného zase tohle… já mohu jen dodat, co k tomu pomáhá mě, to své si musejí ostatní najít sami, zastaví se… a možná to uvidí, každý jsme různí a potřebujeme spatřit něco jiného, proto je na každém co dál…. Třeba nic, jen odpočinek, hezký večer…. Ale je to jen to pouhé nic? Nedalo nám něco i to?


Moc děkuji za tento rozhovor, držíme pěsti a těšíme se na další informace. Opatruj se. Pro vás milý čtenáři platí, že v komentářích s vámi rádi podiskutujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívili byste rádi koncert Terryho ve Svitavách?

1) Ano, Praha je moc daleko
2) Ne, raději v Praze
3) Možná
4) Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama