Dobrovolníci: Lidé se srdcem na dlani

10. června 2017 v 15:52 | VioletWhales
Kde se vzal, tu se vzal Terryho svitavský koncert, stojí za tím jeden dobrovolník, lépe řečeno, charitní dobrovolník, už 11 let působí na tomto místě, je to mimořádný tvor, obdivuji tyhle lidi, plné ochoty bez nároku na finanční nebo jinou odměnu takhle pomáhat druhým… dělat svět lepším místem bez toho aby jim s toho něco velkého vykvetlo, vystačí si s poděkováním, lidským úsměvem nebo jen pocitem, že učinili něco pro lepší den ostatních.

Klienti z centra, kde působí zdroj mé inspirace pro tento článek, poslouchají Terryho při odpočinku, Praha je na ně příliš daleko, rodiče tam s nimi jentak nepojedou a centrum nemá prostředky, aby tam vycestovali i kdyby třeba všichni chtěli. Prostředky těchto zařízení jsou omezené. Náš člověk si řekl, dobře, něco zkusím, když nemůže klient k hoře, musí hora ke klientovi. A vůle pramenící z podstaty poslání dodala Kay odvahu a skutečně, podařilo se pohnout horou, v říjnu proběhne ve SY koncert, kde klienti centra mají vstup zdarma a druhý den přijde na řadu beseda s nimi přímo v centru. Kay z toho nic mít nebude, leda dobrý pocit, přes ty všechny nervy, práci, energii… jenže takoví dobrovolníci prostě jsou…Jistě na začátku bylo váhání, zda je správné to, správné ono, vůbec rozhoupat se k návrhu, domluvit s Terrym a Sorayou, se Střediskem kultury… jenže oni prostě jdou a nelekají se překážek, trpělivě pokračují krok po kroku… dobrovolníci.

Často právě dobrovolníci stojí za velkými věcmi, tiše pak sledují dokončené projekty, usmívají se a vystačí si s poplácáním po rameni, ale někdy nedostanou ani to, přitom právě jejich vůle drží mnohdy všechno pohromadě a žijící, fungující. Vytahují lidi z hořících domů, staví kostely, pomáhají hledat ztracené, uklízejí po katastrofách… nebo prostě jen tráví svůj volný čas z potřebnými, s mentálně postiženými a snaží se jim udělat jejich den lepším….

Lidé to mnohdy neradi slyší, ale velmi důležitou částí úspěšných projektů jsou právě dobrovolníci, zapálenci, kteří něco udělají jen proto, že je to správná věc, osoby, které jsou ochotné věnovat druhým svůj vlastní drahocenný čas.

Dneska všechno stojí peníze, nic není zadarmo, proto také málokdo něco zadarmo dává, málokdo má čas se třeba jen zastavit a jít starouškům číst noviny do domova důchodců nebo udělat klauna dětem na onkologii, někam docházet hrát si s klienty hry, učit je angličtinu… předčítat slepím… udělat cokoliv pro lepší den těch druhých…

Takovíhle lidé bývají často opomíjeni, jelikož jsou skromní, nechlubí se, co dělají nevnímají jako cosi mimořádného, tak to všude neroztrubují, ale ono to mimořádné je, a já bych chtěl všem dobrovolníkům, lidem se srdcem na dlani poděkovat a říct jim jak si jich strašně moc vážím a jsem rád, že na tomto světě jsou. Kay a kolegové z různých koutů světa a odvětví jsou drahocenným pokladem naší společnosti.Vím, že by bylo správně se jich víc vážit a více o nich mluvit.

Čtěte také:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Navštívili byste rádi koncert Terryho ve Svitavách?

1) Ano, Praha je moc daleko
2) Ne, raději v Praze
3) Možná
4) Nevím

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 10. června 2017 v 17:33 | Reagovat

Moc pěkně napsané, dnes málokdo myslí i na ostatní a takových je potřeba si moc vážit...

2 Dominika Dominika | Web | 11. června 2017 v 14:42 | Reagovat

To je moc krásný, více takových :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama