03) Plevel a piano

22. března 2017 v 19:45 | VioletTiger |  Všechny cesty vedou do Prahy
Hádejte, co má společného Plevel a piano… asi si teď říkáte, že fialovému tygrovi v hlavě přeskočilo a před psaním třetího dílu o cestě za hrdiny se zbláznil nebo přemýšlíte nad kategorií mého smyslu pro humor a zvažujete v čem ten vtip spočívá, ale pravda je taková, že co vlastně šlo k sobě docela dobře a jeden z těch nudných srovnávacích vtipů se v tom neskrývá, vysvětlím.
----------------------------------------------------------------------------------------------------Měli jsme s máti ještě poměrně dost času do hodiny H., ale nechtěli jsme nic nechat náhodě, proto jsme se vydali nejprve najít místo konání, lepší než pak bloudit a přijít pozdě. Všechno však šlo jako po másle a tak jsme se po tom trochu "toulali" po okolí.Máma tygřice, nebo spíše dračice, řídíme-li se podle čínských znamení, což dalo přezdívku i mě, tehdy ještě měla mnohem lepší mobil než já, s lepší fotoaparátem, takže fotila ona a docela dost. Mnozí z vás víte jak je Praha kouzelná, co všechno je nutné navštívit, když už tam jste, navíc máti tam studovala, takže ukazovala to je to a tohle ono, tamhle bychom šli tam a tamtudy zase tam, vždycky mě takové procházky městem moc baví. Ale před ní po vyhledání kostela proběhlo ještě něco.

Nemůžete ve svůj velký den, kdy se sen, přání setká s realitou vykročit do dobrodružství s hladovým břichem, kousek od náměstí býval podnik "Plevel", vegetariánská restaurace, dneska najdete o dost dál její sestru, tahle už neexistuje.
Vtipný název s nadsázkou skrýval klidný podnik s bezmasými jídly, příjemnou atmosférou, kde jsme božsky nadlabali a naladili se na jiný druh požitků.

A co nám osud nedopřál, jeden pán sedl k pianu a začal hrát známé i nám neznámé melodie, inu dobře, řekl jsem si a konečně se kloudně uvolnil, hudební předkrm? Nastartování smyslů pro nadcházející událost? Po flétnách miluji piano a jako bych slyšel snad i Chopina. Parádní jak všechno šlapalo a jakoby se samo odehrálo tak, aby všechno bylo naprosto perfektní.

Zakladatel "Plevelů", který mimochodem prý pochází z našich končin, by se snad také mohl počítat mezi hrdiny, protože vytasit se s takovým projektem pořád ještě není sranda.Pro plnou velikost klikni na obrázek.

Fotografie patří jejich autorům a nejsou určeny pro kopírování ani další jinou manipulaci. Pokud se vám líbí přidejte si na váš blog odkaz na tento článek, děkujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívili byste rádi koncert Terryho ve Svitavách?

1) Ano, Praha je moc daleko
2) Ne, raději v Praze
3) Možná
4) Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama