Vyprávění o fialových velrybách a tygru

14. února 2017 v 10:13 | VioletTiger |  Deník Fialového tygra
Povídka o tom, kdo jsou fialové velryby a fialový tygr.

Nikdy jste neslyšeli o fialových velrybách? Já jo, mám tohle hejno moc rád. Možná to jsou úplně obyčejné velryby, co se ve dne mění na lidi, aby druhým pomáhaly nebo jsou to záblesky fialového světla v našich srdcích. Budu vám teď vyprávět jejich příběh, jak to všechno začalo, a taky o nejdůležitějším orgánu, to s tím úzce totiž souvisí.

To si takhle tyhle velryby jednou migrovaly kolem australských břehů a zase po nějaké době slyšely ty libé tóny, které je volaly už zdálky, hudba vibrovala jejich těly a těšila jejich srdce, ten úplně nejdůležitější orgán, protože bez něj ledacos nejde. Velryby měly za sebou smutné období, ale flétnista jim navracel s každým tónem radost a chuť do života.


Flétnista moc rád pozoruje migrující velryby, tak snad hrál přímo pro ně, ony měly ten pocit. Hrál jako by k nim hovořil a ony mu rozuměly. Po celém těle se jim rozlévalo hřejivé světlo, zbavovalo je bolesti, smutku a nutilo je tančit a smát se nebo se naopak uklidnit, odpočívat a snít. Velryby se začaly měnit, možná tehdy se staly fialové a jak se sem vracely hudba vyplavovala z jejich srdce zbytky zášti, zloby a negativních emocí, které se snad v něm mohly ještě skrývat a naplňovala ho láskou, soucitem, porozuměním a chtěním pomáhat druhým a žít v míru. Třeba právě až proto zfialověly. Nebo byly fialové vždycky, kdo ví…

Každopádně, se velryby cítily lépe a rády se sem vracely. Jenže nebyly v tom jediné. Jednoho dne, když se slunce klonilo k západu a hudebník odložil od úst svou stříbrnou flétnu, jenž se leskla v paprscích zacházejícího slunce a všechny vody se zdály zlaté stejně jako ona… když vzal svou Panovu flétnu a odešel za ženou na večeři… se ze břehu ozvalo: "Nádherná hudba, že?"

Nejprve na maličký okamžik opanoval velryby strach, na břehu leželo veliké zvíře se zvláštními pruhy, ostrými zubisky v široké tlamě, ne sice tak velké a těžké jako ony, ale vypadalo nebezpečně, jenže strach má velké oči, velryby se podívaly do hloubi svých srdcí a pochopily, že jim zvíře neublíží, "Podívejte," říkal hlas v jejich nitru, "tento tygr je také fialový, jako vy." a protože jsou velryby vzdělané v mnoha hlubokých věcech, což je naučily flétnistovy písně, dobře vědí, že srdce je nejdůležitější orgán a tak se přestaly bát, protože ono nikdy nelže.

"Moc krásná!" Zamručely velryby spokojeně a rozložitými ocasy plácnutím o hladinu postříkaly sprškou vody tygra, který z břehu k nim sestupoval na mělčinu, aby jim byl blíž, ale nehrozilo, že uvíznou a pak dál až do jejich hloubky.. není to totiž obyčejný tygr, umí mnoho řečí, i tu velrybí a taky dýchat ve vodě.

Tak si tak plavali, povídali si, tygr si vyslechl ty nejžhavější oceánské hity, které se tradovaly od pobřeží k pobřeží a vlastně už to v té chvíli nebyl tygr, mohl dýchat ve vodě, protože pokud chtěl mohl se změnit ve velrybu, pokud chtěl pobývat na suchu byl tygrem a když toužil objevovat svět s výšky, mohl být dravcem. Tím pádem mu nic nebránilo zapojit se do vyprávění a to velryby uchvátilo, spřátelili se.

"Byl´s někdy až tam kde končí poběží, tam někde u palmového lesa, kam vždycky flétnista odchází?" zeptala se zvědavě jedna z velryb po vyprávění o zvířatech z deštného pralesa, v očích měla plamínky zvědavosti a neodbytnosti.

Tygr přikývl. "Jeho písně vypráví o krásné zahradě jeho ženy, když se necháš unášet tóny, můžeš se po ní procházet, i to umí hudba. Osvobozuje tak, že nejsi omezen oceánem a byť jsi velryba můžeš vkročit na souš a nebo vzletět s hejnem racků."

Velryby věděly, že má tygr pravdu a jeho příběhy poslouchaly a poslouchají rády, byl a je to hodný tygr, celý fialový, je soucitný a někdy sice horká hlava, ale vždycky se rychle přestane zlobit. Velryby jej vzaly mezi zebe a on si je vzal do svého srdce, odmala miloval jejich zpěv.

Nazítří se hudebník vrátil, chodil po pobřeží a hrál na indické flétny a těšil velryby, ty fialové i ty obyčejné a také delfíny a ryby, malryby i velryby, vodní želvy a kraby, celý oceán… prošel se po deštném pralese a i když jeho bansuri mlčela v srdci celého vesmíru a tím v srdcích jiných tvorů stále její hlas vibroval, teď on poslouchal, hudbu přírody.

Fialové velryby a jejich tygr věří, že celý deštní prales, oceány, příroda, tomu muži hrají rádi, protože se často nechává jimi inspirovat a někdy vkládá jejich hlasy do kouzelné krabičky a přehrává si je, pak může s nimi hrát, jako tam venku, ale dá se to i pustit dokola… upeče duchově lesknoucí se koláče, které pak rozdává jiným lidem a dostává za ně peníze, ale největší radost má, když hudbou potěší a za to ho mají fialoví tvorové rádi.

Fialové velryby vidí jen srdce, jsou to záblesky dobra v nás, vyvolává je hudba vycházející zase jen od srdce, spojená s vesmírem a vibrující na frekvenci bytí, v soucitu a míru. Srdce je ten nejdůležitější orgán, bez něj by nebylo velryb, ani fialových tygrů, nebyl´s by tu ani fyzicky protože tvé tělo by bez jeho skutečné části, fyzického orgánu žít nemohlo. A bez srdce by nevznikala tahle podivná přátelství, velryby a tygr? I to srdce dokáže. Přátelství a láska spojí i zdánlivě nespojitelné.

Ale abych uzavřel své vyprávění, chci ti ještě dodat, že když budeš bdělý, probuzený a dobře se zadíváš skrze své srdce, budeš moci dodnes spatřit na tom pobřeží fialové velryby přitahované nádhernou hudbou, jak nad ránem migrují s hejnem fialových pegasů… a taky fialového tygra jak bedlivě naslouchá řeči flétny a učí hluboké pravdy v meditaci.

Možná to jsou úplně obyčejné velryby, co se ve dne mění na lidi, aby druhým pomáhaly nebo jsou to záblesky fialového světla dobra a soucitu v našich srdcích a je jen na nás kolik nám jich na tomto světě ještě zbude.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 14. února 2017 v 14:20 | Reagovat

Překrásný příběh, až mi vehnal slzy do očí... :-)

2 VioletWhales VioletWhales | Web | 14. února 2017 v 14:41 | Reagovat

[1]: Děkujeme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama