Mandaly pro Terryho

4. února 2017 v 12:26 | VioletTiger |  Deník Fialového tygra

Teď to bude měsíc, co jsme s denním centrem, kde dělám dobrovolníka poslali Terrymu dopis s mandalkami na potěšení. Ale musím začít od začátku, týden před tím jsem vyložil na stůl všechny karty, ohledně toho, co se chystám udělat a proč. Že budu odesílat na Slunečné pobřeží do Palmového lesa nějaké mandaly s dopisem, na podporu, pro potěšení, v těžké situaci…
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Jsou to báječní lidé, když slyšeli, co se Terrymu přihodilo kolem oka, bez čekání odpověděli úžasně na můj dotaz, zda nechtějí také něco vymalovat a že bychom to k těm mým přidali, hodně si toho cením. Chtít někoho jentak potěšit… byl jsem dojatý a vy víte, že dojmout tygra není nic snadného.

Uživatelům centra se Terryho hudba velice líbí, nosím alba na relaxaci po obědě, a ode mě zase Terry o tomhle faktu ví, tehdy moc děkoval v mailu, jistě se tím potěšil a mě to také těší, protože se jedná o mou srdeční záležitost, ale tohle vy už víte. I naposledy ho pozdravovali, včera si dokonce jedna z klientek sama řekla u odpoledního odpočinkového programu "A dáme toho Oldfielda", vybrala "Australské album", asi se jim líbí, že hudba kombinuje zvuky nejrůznějších živočichů, vlastně to vypadá, že Terry "hraje se zvířátky", libé tóny jim přináší do duší klid a i když o tom asi takhle nepřemýšlí, ten pocit je jim bez pochyby příjemný. Měl jsem radost, původně jsem chtěl sáhnout po něčem jiném jelikož u téhle činnosti tohle album hrálo před 14 dny, asi bych vzal "Indiany" aby se to prostřídalo, jenže Terry byl si vyžádán… to je prostě… :) Je vidět, že jim jeho hudba dělá hodně dobře.

Ale to zase odbočuji, udělali jsme si několik dopoledních "kreslících" programů, pustilo se nějaké album a malovalo se, já hrdě obcházel, spíše celý slunečně žlutý než fialový, to z té radosti a pocitu jakési hrdosti, že budu takový úžasný posel. Takto to chtěli oni, očekával jsem dvě nebo tři mandalky od těch co "odpočívají" po obědě, ne že budou malovat všichni co tam jsou, jedna moje se podepsala, každý kdo se tam v té chvíli nacházel na ni hodil autogram a třeba srdíčko. Nakonec se jich sešlo asi deset. Ještě teď mě pojímá neuvěřitelný vděk. Oni, lidi z toho denního centra a Terry pro mě znamenají mnoho, sešli se mi dvě pro mě velice důležité záležitosti.

Nesmírně rád pomáhám druhým, naplňuje mě to, chodím jim tam dělat den lepší, pomáhat… už deset let, oni za odměnu zase svým způsobem pomáhají mě, můj život není mnohdy veselý a je složitý. Stali se vlastně mojí druhou rodinou.

Vlastně, je fér dodat, že jeden z důvodů proč cítím nekonečný vděk vůči Terrymu je, že jeho hudba zkrášluje chvíle i jim a že se jim jeho alba skutečně líbí, to vím jistě, protože věta "To je krásná hudba" nebo "To jsme si krásně odpočinuli" či "U tohohle se tak hezky spí." řečené sami od sebe, mluví za vše, moc mi záleží na tom aby ONI byli spokojení, protože pro tam vlastně chodím. Mým "úkolem" (možná posláním) je dělat den druhým lepší.

Zatím nedošla žádná odpověď, jenže "komunikace" poštou s Austrálií a po co mi paní dala vyplnit "zelený lístek" může trvat déle, nemusí být čas odepsat nebo zmiňovaný e-mail už s tím souvisel a "Looking forward to meeting again then..." něco skrývá i kolem toho… já nebazíruji na odpovědi, jen jsem trošku nervozní, protože mám tendenci České poště nedůvěřovat, byl bych prostě jen klidnější. Hlavní je, že pokud mandaly došly, snad udělaly radost. O nic jiného vlastně nešlo…. Ukázat, že jsme s ním a jak ho máme všichni rádi.

Mám plný břuch bramboráků, tak si teď užiji polední pauzy a pak se vrhnu pravidelný sobotní úklid svého tygřího obydlí, někdy později přijdu s dalším článkem od našich milých fialových velryb či s další zajímavou novinkou.

S obětím

Váš Fialový Tygr
----------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cecílie Cecílie | Web | 5. února 2017 v 20:55 | Reagovat

Věřím, že hudba dokáže hodně pomoci a obdivuji každého, kdo pomáhá druhým. Mandaly jistě došly v pořádku a potěšily.

2 Cecílie Cecílie | Web | 5. února 2017 v 20:58 | Reagovat

Jo, a děkuji za radu změnit prohlížeč. V Chromu to opravdu funguje.

3 VioletWhales VioletWhales | Web | 6. února 2017 v 16:03 | Reagovat

[1]: Děkujeme za Tvá slova, moc potěšila :3 snad máš pravdu, jsme z té pošty docela nervózní

[2]: Vůbec není zač, měli bychom si vzájemně pomáhat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama